VIASA pārstāvji iegūst zināšanas vizualizāciju veidošanā

4. oktobrī notika LSA rīkotās apmācības par datu vizuālo komunikāciju. Piedalījās 11 studenti no dažādām Latvijas Augstskolām (DU, VeA, LAA, LKK, RTU, RSU un ViA). Iesākumā smēlāmies idejas un uzzinājām daudz ko jaunu par datu atlasi, kā arī guvām ieskatu par to, kā izvēlēties uzticamus informācijas avotus.  Ar šo noderīgo informāciju dalījās Filips Lastovskis.

Par datu vizualizāciju un par to, kā ērtāk un daudz uztveramāk dalīties ar informāciju stāstīja Nika Aleksejeva (infogr.am pārstāve). Pēc apgūtajām teorētiskajām zināšanām sadalījāmies grupās, izvēloties sev saistošāko tēmu, par kuru vēlējāmies veidot infografiku. Darba laikā sarežģītākais bija atrast pieejamos datus, kas atbilstu izvēlētajai tēmai. Savukārt pats infogr.am, kurā datus bija nepieciešams apkopot bija samērā vienkāršs un viegli uztverams. Šī programma ļauj apkopot un pasniegt datus saistošākā un interesantākā veidā. Izveidotie infografiki apskatāmi šeit un šeit

Šī bija lieliska iespēja uzzināt daudz jauna par datu atlasi un apstrādi, kā arī gūt iemaņas darbam ar infogr.am, kas ir daudz saprotamāks un vienkāršāks informācijas pasniegšanas veids.

Raksta autore: 

Linda Bergmane 

VIASA aktīviste